Menu

Dlaczego kochamy się bać?

- Gatunki
Dlaczego kochamy się bać?

Większość osób uwielbia horrory i thrillery, czyli filmy, które wzbudzają w nas strach i niepokój. Chętnie sięgamy również po seriale telewizyjne, takie jak American Horror Story, które wywołują w nas paniczny strach. Z czego to wynika? Czy naprawdę lubimy się bać? Naukowcy twierdzą, że wiele osób ma po prostu potrzebę wysokiego poziomu adrenaliny w organizmie i to pozwala jednocześnie na wytworzenie endorfin, czyli hormonu szczęścia.

Okazuje się, że świat codzienny i nasze monotonne życie sprawiają często, że mamy ochotę na straszną historię. Dlatego też co roku powstają kolejne remake filmów opowiadających o żywych trupach, czy też seryjnych mordercach, którzy atakują młodych ludzi w chatce w środku lasu. Są to scenariusze banalne i pozbawione większego sensu, jednakże publiczność oczekuje po nich jedynie emocji i elementu zaskoczenia. Szczególnie kochamy filmy, w których pojawiają się zjawiska nadprzyrodzone i na przykład duchy zmarłych. Najczęściej one sprawiają właśnie, że obawiamy się każdego głośniejszego odgłosu.

U wielu osób taki lęk i strach podczas oglądania horrorów pojawia się z wiekiem. W młodości nie odczuwały one takich emocji oglądając filmy i seriale, a dzisiaj przerażają je. Dużo osób przyznaje się nawet do tego, że po obejrzeniu takiego filmu, miewają koszmary senne. Nie rezygnują one jednak z tej rozrywki.

Dodaj komentarz