Menu

Jakie są najczęściej oglądane wydarzenia sportowe w TV?

- Gatunki
Źródło: doyouknowpolska.pl
Jakie są najczęściej oglądane wydarzenia sportowe w TV?

Sport to jedna z najpopularniejszych dziedzin. Może nie każdy się nią interesuje, ale i tak przyciąga przed telewizory bardzo dużo Polek i Polaków. Jakie dyscypliny są najczęściej oglądane? Tu: http://liroument.co.pl/. Którzy sportowcy wzbudzają największe emocje? O tym wszystkim dowiecie się z naszego wpisu.
W naszym kraju zdecydowanie najbardziej popularną dyscypliną jest piłka nożna. Można to choćby zaobserwować teraz. Nasi piłkarze dobrze radzą sobie na Mistrzostwach Europy we Francji, dlatego nawet osoby na co dzień nie interesujące się sportem, też zasiadają przed ekranami telewizorów. Jak podał Maciej Sawicki – sekretarz w Polskim Związku Piłki Nożnej – ostatnie spotkanie Biało-Czerwonych ze Szwajcarami – w ramach 1/8 Euro 2016 we Francji – oglądało aż dwanaście milionów Polaków. To ponad 31% całego kraju! Jest to naprawdę bardzo dobry wskaźnik. Z czego to wynika? Generalnie, piłka nożna jest bardzo popularnym sportem i na co dzień ogląda ją sporo osób – szczególnie mężczyzn. Przy okazji wielkich turniejów jest sporo innych ludzi, którzy też chętnie zasiadają przed ekranami telewizorów. Poza meczami reprezentacji, bardzo popularne są też rozgrywki klubowe, jak Liga Mistrzów, Liga Europy czy mecze ligowe (Premier League, Primera Division, Bundesliga, Serie A, Ligue 1 czy Ekstraklasa). Większość tych spotkań jest jednak nadawanych w kablówkach, dlatego nie każdy ma do nich dostęp.
W naszym kraju bardzo popularne są też męska siatkówka i piłka ręczna. Może nie generują takiego zainteresowania, jak futbol, ale również Polacy chętnie śledzą te dyscypliny sportowe i zasiadają przed ekranami telewizorów. Najbardziej popularne – w tym zakresie – też są spotkania reprezentacji narodowych. Szczególnie na wielkich turniejach, którymi są Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata czy Igrzyska Olimpijskie. Trzeba też zaznaczyć, że w tych sportach nasze reprezentacje narodowe odnoszą od kilku lat regularne sukcesy. Szczypiorniści rok temu zdobyli brązowe medale Mistrzostw Świata, a siatkarze nie tak dawno okazali się najlepsi na Mundialu. To też ważny czynnik, który powoduje, że tak dużo osób interesuje się sportowcami uprawiającymi te dyscypliny.
Szczególnie zimową porą mnóstwo ludzi śledzi zmagania Justyny Kowalczyk w biegach narciarskich. Trzeba przyznać, że nie jest to najbardziej widowiskowa dyscyplina sportowa, choć organizatorzy robią wszystko, aby się to zmieniło. Polacy jednak chętnie oglądają takie zawody, ponieważ wiedzą, że nasza rodaczka ma szanse na zajęcie wysokich lokat. W ostatnim sezonie było pod tym względem gorzej, ale ludzie po prostu już przyzwyczaili się do oglądania jej popisów. Podobnie jest ze skokami narciarskimi. Euforia po sukcesach Adama Małysza sprawiła, że jest to praktycznie nasz sport narodowy – zwłaszcza w zimie. Polacy przez lata oglądali dominującego na skoczniach zawodnika z Wisły, a teraz, siłą rozpędu, śledzą skoki i poczynania Kamila Stocha czy Piotra Żyły. Zawody wzbudzają spore zainteresowanie i cieszą się w naszym kraju bardzo dużą popularnością, co przekłada się na słupki oglądalności.

Dodaj komentarz