Menu

Programy rozrywkowe w telewizji

- Gatunki
Źródło: classiccarsrally.pl
Programy rozrywkowe w telewizji

Jakiś czas temu do naszego kraju przywędrowała specyficzna moda z Zachodu. Otóż, nasze stacje decydują się na emisję programów rozrywkowych, opartych właśnie na oryginalnych, najczęściej amerykańskich scenariuszach. Nie są to zwykłe teleturnieje, a programy, które posiadają swój scenariusz. Oczywiście, wymagają one uczestnictwa nie tylko jury, ale również bohaterów. Wiele z tych programów, kręci się przy użyciu popularnych gwiazd.

Przykładem może być emitowany przez kilkanaście już sezonów program Taniec z gwiazdami. Poza tym, obejrzeć można było również program Gwiazdy tańczą na lodzie, Gwiazdy skaczą do wody, czy też program o adopcji psów ze schroniska przez popularne gwiazdy. Ostatnio pojawił się nawet program Agent gwiazdy, w którym wzięło udział kilka bardzo popularnych osób w Polsce.

Najczęściej są to jednak programy typu talent show. Polacy kochają program Mam talent, ale również programy muzyczne, jak Must be the Music, the Voice of Poland, czy X Factor. Każda stacja ma taki program i emitowany jest on w szczytowych godzinach oglądalności. Bardzo popularne są też programy kulinarne. W Polsce emitowano już Masterchefa, Hell’s Kitchen, czy Top Chefa. Ostatnio nakręcono również Masterchef Junior, w którym to uczestniczyły dzieci.

Dzieci bardzo często pojawiają się w takich programach. Kilka stacji produkuje takie talent show z myślą tylko i wyłącznie o ich obecności na scenie. Okazuje się, że programy te również cieszą się dużą popularnością i są one wybierane nie tylko przez dzieci, ale również przez ich rodziców.

Dodaj komentarz