Menu

Tworzenie memów – jak się za to zabrać?

- Gatunki
Tworzenie memów – jak się za to zabrać?

W dzisiejszych czasach internet stał się medium najmocniejszym. Kiedy jeszcze kilka lat temu telewizja i prasa nadal mogły konkurować, tak dzisiaj nie ma złudzeń. Rodzi to wiele możliwości, które pozwalają dosłownie każdemu zabłysnąć w sieci, a wśród nich wyróżnia się tworzenie memów.

W internecie można pozwolić sobie na wiele, dlatego nie bez powodu ludzie po ciężkim dniu w pracy, szkole, uczelni etc. stają się pochłonięci surfowaniem. Można przecież zobaczyć ciekawe filmy, seriale, przeczytać newsy dotyczące całego świata, posłuchać muzyki, zrobić zakupy, zarezerwować bilety do teatru, a także pooglądać memy. Różnorodność propozycji oferowanych przez internet nieraz zaskakuje, dlaczego więc memy są tak popularne?

Memy są przede wszystkim proste w odbiorze. Na „ogarnięcie” jednego wystarczy kilka sekund, a czasami nawet jeszcze mniej. Sprawia to, że można je spotkać dosłownie wszędzie, ponieważ nie przeszkadzają, a mogą ubarwić daną stronę internetową. Szczególnie widać to w kontekście mediów społecznościowych. Nie da się przeglądnąć Facebooka, żeby nie zobaczyć chociaż jednego memu. Dlaczego jest ich tak wiele? Jest to spowodowane faktem, że dosłownie każdy człowiek może samodzielnie stworzyć śmieszny obrazek, który zostanie pokazany w internecie. Memy są także bardzo specyficzne, ponieważ najczęściej bywają kopiowane i powielane, czyli stworzony przez jednego obrazek może szybko obiec cały glob. Z tego powodu coraz więcej osób stwierdza, że tworzenie memów jest dla nich!

Istnieje kilka sposobów na stworzenie memu. Można wyróżnić kilka specyficznych rodzajów tych zabawnych obrazków. Tak więc spotkać się można z memami dotyczącymi na przykład tzw. nosacza, który jest przedstawiany jako stereotypowy Polak. Tworzenie memów w tym przypadku polega więc na znalezieniu grafiki z nosaczem (gatunek małpy) i dopisaniu własnego podpisu. Podobnie można postępować w przypadku postaci, takich jak Bad Luck Brian, Pepe The Frog itd. Nie jest to jednak sposób oryginalny, jednak bezpieczny. Ludzie znający serię memów z danymi postaciami prawdopodobnie chętniej zobaczą obrazek z lubianym bohaterem.

Jednak dla niektórych osób bardzo ważna jest oryginalność. Z tego powodu w grę wchodzi tylko i wyłącznie tworzenie memów z własnych zdjęć, grafik. Nie jest to wbrew pozorom bardzo trudne, jednak warto wykształcić w sobie pewnego rodzaju nawyk, który będzie oznaczał robienie zdjęć sytuacjom i rzeczom, które nadają się do wykonania memu. To z drugiej strony świetny sposób na ćwiczenie swojej uwagi. Tworzenie memów z własnym obrazkiem nie jest trudne, jednak często wymaga dobrego pomysłu. Można być niesamowitym grafikiem, fotografem itd. jednak do stworzenia memu może to nie wystarczyć. Niemal zawsze należy dodać podpis. Nie może on być długi, ponieważ zniechęci odbiorcę do przeczytania, a więc cała zabawna treść musi zmieścić się w niewielkiej formie.

Memy – jak zrobić własne?

W internecie wykształciło się kilka, można powiedzieć, wzorów memów. Najpopularniejszy jest znany z demotywatorów. W tym przypadku obrazek zostaje wklejony do czarnej ramki, w której dolna część jest miejscem na umieszczenie krótkiego napisu. Najczęściej ów podpis dzieli się na dwie części – nagłówek i krótkie rozwinięcie.

Spójność estetyczna z innymi podobnymi memami pozwala szybciej przyciągnąć odbiorców. Interesuje Cię tworzenie memów? Program do ich obróbki jest bardzo istotny. Nie jest to narzędzie skomplikowane, ponieważ posiada tylko kilka opcji, a do tego jest dostępne w internecie na wielu stronach z memami. Możesz na przykład zacząć tworzenie memów online dzięki portalowi redmik.pl, na którym znajdziesz kreator memów. Pamiętaj, że nie liczy się tylko pomysł, ale też estetyczne wykonanie.

Dobrym pomysłem jest także założenie własnej strony na Facebooku, która będzie cyklicznie publikowała Twoje memy. Na tym portalu bardzo łatwo znaleźć rozgłos i trafić do szerokiego grona odbiorców. Nie czekaj, tylko daj upust swojej fantazji i zacznij bawić ludzi!

Artykuł stworzony przy współpracy z https://redmik.pl