Menu

Film animowany

- Gatunki
Film animowany

Od zawsze filmy animowane oglądali zarówno ci najmłodsi jak i ci najstarsi, przygody bajkowych postaci budzą ciekawość widzów i przed ekranem skupiają całe rodziny. Najbardziej znany i najczęściej oglądany film animowany znajduje się na poniższej liście.

Alvin i wiewiórki 2

Film animowany, który opowiada o kolejnych przygodach trzech wesołych i rozśpiewanych wiewiórek, zamieszkałych w domu autora piosenek starającego się zrobić karierę. Świetny film dla małych i dużych widzów, przeplatanych muzyką. Świetne połączenie gry aktorskiej z animacją komputerową.
Opowieść wigilijna

Opowieść wigilijna” – oparta na powieści Charlesa Dickensa, opowiada o człowieku zabranym przez dziwne świąteczne istoty w tajemniczą podróż. Duchy przedstawiają Scroogeowi obrazy z życia, jakim człowiekiem był kiedyś, jest teraz i co go czeka, jeżeli dalej będzie tak samo postępował.

Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów”

Tego filmu nie trzeba specjalnie rekomendować, gdyż jest to kontynuacja serii filmów „Epoka lodowcowa”. Mnóstwo przygód leniwca Sida, mamuta Manny’ego, tygrysa szablozębnego Diego i wiewiórki Scrata, która stała się przyczyną nadejścia epoki lodowcowej. Świetny i zabawny film animowany.

Dzwoneczek i Zaginiony Skarb”

Mieszkańcy Przystani Elfów przygotowują się na nadejście jesieni, wróżki są zajęte malowaniem liści, zbieraniem pomarańczowych dyń. Dzwoneczek tymczasem czeka na spotkanie z królową. Na niebie ma się pojawić błękitny księżyc, co w przyrodzie nie często się zdarza. Podczas ceremonii, przygotowanej przez Dzwoneczka, jego światło ma paść na magiczny kamień księżycowy,co poruszy młyn, a wtedy odnowią się zapasy magicznego pyłku.

Shrek”

Shrek to zielonoskóry Ogr, który mieszka na bagnach na obrzeżach królestwa. Wiedzie spokojne życie, żaden człowiek mu nie przeszkadza. Aż pewnego dnia zły władca królestwa Lord Farquaad wyrzuca poza granice swojego kraju wszystkie istoty bajkowe. Bezdomne postanawiają zamieszkać u Shreka, ale ten przyzwyczajony do samotności nie może znieść ich obecności. Idzie więc do Farquaada, który obiecuje przyjąć z powrotem do królestwa wszystkie stworzenia, ale pod warunkiem, że Shrek przyprowadzi mu uwięzioną w wieży księżniczkę Fionę. Shrek się zgadza, ale czeka go masa przygód. Film animowany, który doczekał się kolejnych części.

Przygoda Kubusia Puchatka”

Film animowany dla dzieci w wieku od 1 do 100 lat, który powstał w studiu Walta Disneya, na podstawie książki A.A. Milne’a . Przedstawia mieszkańców Stuwiekowego Lasu , a więc głównego bohatera Kubusia Puchatka, który zawsze ma ochotę na małe co nieco, Prosiaczka, rozbrykanego Tygryska, Maleństwa, Kłapouchego, Sowy, Krzysia i innych. Dzieje się wiele przygód i zabawnych sytuacji.

Toy Story”

Przedstawia świat zabawek Andy’ego, którymi kierował dotychczas kowboj Chudy, ale pojawia się nowa zabawka i jest to astronauta Buzz. Nowy u jednych zabawek budzi zachwyt, a drugich niezadowolenie. Film animowany ciekawie przedstawia przygody zabawek uwikłanych w przeróżne historie.

Dodaj komentarz