Menu

Magia kina

- Reżyseria
Źródło: więcej
Magia kina

Kiedy oglądamy film lub serial, najczęściej skupiamy się na grze aktorskiej i to ona jest przez nas doceniana, lub też nie bardzo. Aktorzy skupiają na sobie uwagę widzów i to oni tak naprawdę odgrywają dla nas film. Często zapominamy jednak o tym, że film nie mógłby powstać, gdyby nie cała rzesza ludzi, którzy nad nim pracowali. Nie pamiętamy o nich, a bez nich filmu po prostu by nie było.

Mowa tu o wielu przedstawicielach różnych profesji. Oczywiście, niezbędni są reżyserzy, producenci, scenarzyści, ale nie tylko oni tworzą film. Warto zauważyć, jak wiele pracy wymaga stworzenie efektów specjalnych w każdym dzisiejszym filmie kinowym. Poza tym, konieczne jest również stworzenie setek różnych kostiumów, w których grają aktorzy, ich codzienne malowanie i co najważniejsze – stworzenie scenografii i całego planu. Niekiedy jest to praca, która wymaga wielu miesięcy, a czasami nawet lat zaangażowania. Podobnie wygląda kwestia stworzenia odpowiedniej ścieżki dźwiękowej do filmu.

Są to elementy, których nawet nie zauważamy i o nich wcale nie myślimy, a stanowią one o sukcesie całego przedsięwzięcia. Akademia filmowa nie zapomina jednak o tych osobach zasłużonych dla kina i co roku wręcza Oscary w różnych dziedzinach filmowych. Każdy kostiumograf i makijaży sta może więc mieć swój moment i zostać zauważonym. Najczęściej jednak jest to sukces całej grupy osób, które pracują pod nadzorem jednej lub dwóch. Na planie przez kilka miesięcy pracują one dzień w dzień w pocie czoła, aby móc osiągnąć pożądane efekty.

W szczególności ich praca powinna być widoczna w filmach sensacyjnych, a także futurystycznych. Niekiedy stworzony zostaje całkiem nowy świat, nierealny i inny od naszego, aby film mógł zostać nakręcony. Dużą rolę pełnią tu również komputerowcy, którzy dbają o to, aby efekty specjalne wyglądały jak najbardziej realistycznie.

Dodaj komentarz