Menu

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes

- Festiwale
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes

Festiwale Filmowe są dość ważną częścią środowiska filmowego. Można spotkać tak naprawdę wiele osobistości ze świata filmu. Najpopularniejszym festiwalem jest z pewnością Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Warto wspomnieć, że prestiżowy festiwal filmowy odbywa się od 1946 roku w położonym na francuskim Lazurowym Wybrzeżu, właśnie miasta Cannes. Festiwal odbywa się co roku. W historii tego Festiwalu można było zauważyć, że pojawiały się czasami przerwy w jego organizacji.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes gromadzi wiele znakomitych osobistości związanych z przemysłem filmowym. Jedną z najważniejszych nagród jest z pewnością przyznawanie Złotej Palmy dla najlepszego filmu. Pierwotnie rozpoczęcie festiwalu miało nastąpić w 1939 roku, ale uniemożliwiła to II Wojna Światowa. W 1946 roku wzięło udział w Festiwalu 19 krajów. Było to na pewien sposób wielki sukces całego festiwalu. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes posiada naprawdę wiele kategorii, w których są przyznawane nagrody. Mało tego możemy się pochwalić nawet sukcesami naszych rodaków na Festiwalu.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes może się pochwalić sukcesami Polaków. Chociażby Roman Polański, który zdobył Złotą Palmę za film polsko-francuski „Pianista”. Jednak to nie jedyny film nagrodzony przez festiwal. W 1981 roku Andrzej Wajda zdobył Złotą Palmę za film „Człowiek z żelaza”. Poza tym możemy się podzielić licznymi wyróżnieniami jakie nam dał Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes.
Sukces festiwalu to nie tylko nagrody, doborowe towarzystwo ale ten klimat, który tam panuje. Nie wiem czy można go porównać do jakiegoś innego festiwalu. Mamy do czynienia z wieloma festiwalami, które są organizowane o innej porze roku, żeby jeden nie nachodził się na drugi. Bo kto wie- w tym przypadku możemy odwiedzić Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes i jeszcze inny, który zasługuje na zainteresowanie z naszej strony. Wiele festiwali zasługuje na zainteresowanie.
To zbiorowisko to nie tylko idealna okazja dla gwiazd aby się zaprezentować, ale także dla dziennikarzy, którzy zdobędą unikalne zdjęcia, idealne do publikacji w gazecie. Na dłuższą metę takie zdjęcia są dużo ładniejsze niż przerobione, zrażone Photoshopem zdjęcia z sesji zdjęciowej, gdzie jest retuszowane naprawdę wiele szczegółów. Tutaj można pokazać się z jak najlepszej strony jeśli chodzi o prezentowanie się na dywanie. Lepsze to niż robienie zdjęć celebrytom na tle ścianki, których nawet imienia i nazwiska nie zapamiętamy.
I co najważniejsze festiwal zbiera także rozmaite osobistości powiązanych z Amerykańskim kinem o którym się tyle mówi. To najważniejsze, żeby znaleźć unikalną okazję do takich zdjęć, bo to jest w sumie najważniejsze. Światek filmowy zbiera wiele osobistości w jednym miejscu. To wszystko daje nam pole do popisu, jeśli jesteśmy dziennikarzami bądź też fotoreporterami.
Możemy się pochwalić Danielem Olbrylskim, który na swoim koncie ma występ u boku Angeliny Jolie. Długo czekamy na taką chwilę, kiedy znów w nasze ręce wpadnie Złota Palma, ale to nie nastąpi jeszcze przez długi czas. Mamy także do czynienia z innymi Festiwalami, które z pewnością wnoszą coś nowego do świata filmowego, wielkich producentów.

Dodaj komentarz